دستگاه حضور و غیاب چیست و ویژگی های مثبت آن

توسط ۳۰ خرداد ۱۴۰۲ تیر ۳۱ام, ۱۴۰۲ حضور و غیاب

دستگاه حضور و غیاب چیست و چه کاربردی دارد؟ شاید شما هم سوال سیستم حضور و غیاب چیست را شنیده باشید. سیستم حضور و غیاب به یک دستگاه الکترونیکی گفته می‌شود که وظیفه حضور و غیاب افراد درون یک مجموعه یا سازمان را برعهده دارد. دستگاه‌های حضور و غیاب به وسیله نرم افزار حضور و غیاب داخلی یا نرم افزار حضور و غیاب تحت وبی که دارند، ساعت ورود و خروج کارمندان و هر فرد یا موردی که نیاز داشته باشید را در اختیار شما قرار می‌دهند. استفاده از ابزارهای مدیریت نیروی انسانی مانند دستگاه‌های حضور و غیاب باعث می‌شود که بدون هیچ اشتباهی روند ورود و خروج در سازمان و همچنین نظم در سازمان برقرار شود.

دستگاه‌های حضور و غیاب مدل‌های متنوعی دارند مانند دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی، دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره و … که هر کدام به وسیله الگوریتم خاصی اقدام به حضور و غیاب می‌کنند. این که از چه مدل سیستم حضور و غیابی باید استفاده کنید و چه نوع سیستم کنترل تردد افرادی برای مجموعه شما مناسب است، خود مهم‌ترین موضوعی است که پیشنهاد می‌کنیم حتما به آن توجه داشته باشید.

ردیابی زمان و حضور و غیاب یکی از حیاتی‌ترین کارهای روزانه برای مدیران هر کسب و کاری است. یکی از این راهکارها استفاده از سیستم‌های حضور و غیاب است که می‌توانند به طرق مختلف به کسب و کار شما کمک کنند. سیستم حضور و غیاب چیست؟ دستگاه حضور و غیاب، یک سیستم فراگیر است که می‌تواند قابلیت‌های زمان‌بندی استاندارد و عملکردهای پیشرفته‌تری مانند گزارش‌دهی را مدیریت کند. اگر به‌دنبال یک دستگاه حضور و غیاب هوشمند هستید، در اینجا همه ویژگی‌های مثبت این سیستم‌ها را برای شما بازگو می‌کنیم. برای سفارش دستگاه حضوروغیاب می‌توانید با ما در افق فراویژن تماس بگیرید.

مدیریت حضور و غیاب

نخستین ویژگی یک سیستم حضور و غیاب، خودکارسازی و ساده کردن فرآیند مدیریت حضور و غیاب است. همچنین، اگر قبلاً یک سیستم بیومتریک دارید، بهتر است برای جلوگیری از کار اضافی به سراغ سیستمی بروید که با سیستم بیومتریک موجود شما یکپارچه شود.

مدیریت مرخصی‌ها

از آنجایی‌که مرخصی و حضور و غیاب کارمند شما ارتباط نزدیکی با هم دارند، مدیریت آن‌ها زمانبر و طولانی است. سیستم کنترل تردد، سازمان شما را قادر می‌سازد تا سیاست‌های مرخصی را براساس قوانین مرخصی که در سازمان وجود دارد اجرا کند. از جمله این موارد می‌توان به محاسبه مرخصی، تبدیل غیبت به مرخصی، مرخصی جبرانی، رد یا تایید درخواست مرخصی کارکنان و… اشاره کرد.

مدیریت برنامه کارمندان

سیستم حضور و غیاب با هوش مصنوعی، فرآیند برنامه‌ریزی نحوه حضور کارمندان شما را انجام می‌دهد و این امکان را به شما می‌دهد که چندین شیفت را به‌طور همزمان ایجاد کنید. همچنین، چرخش خودکار شیفت برای جلوگیری از تداخل و اطلاع‌رسانی هرگونه تغییر در شیفت کاری به کارمندان از ویژگی‌های سیستم حضور و غیاب است.

جدول زمانی

جدول زمانی، یک ویژگی عالی در سیستم حضور و غیاب است. برگه‌های زمانی به کارمندان شما اجازه می‌دهد تا زمانی را که صرف پروژه‌ها و وظایف مختلف می‌کنند، ثبت کرده و به مدیران این امکان را می‌دهد تا پیشرفت کارها را به‌راحتی نظارت کنند. با ویژگی جدول زمانی، مدیران می‌توانند برای کارمندان شغل تعیین کنند و برگه‌های زمانی را تایید یا رد کنند، علاوه‌براین، سیستم حضور و غیاب باید بتواند از جدول زمانی برای تولید فاکتورهای مشتری بدون خطا استفاده کند.

یکپارچه سازی با سیستم حقوق و دستمزد

یکی از مهمترین ویژگی‌های سیستم حضور و غیاب، یکپارچه‌سازی آن با سیستم حقوق و دستمزد است تا محاسبه حقوق و دستمزد ساده و بدون خطا انجام شود. این ادغام باعث صرفه‌جویی در وقت شما و کاهش بار اداری می‌شود، زیرا نیازی به وارد کردن دستی داده‌های زمان و حضور و غیاب در سیستم حقوق و دستمزد خود ندارید. سایر داده‌های مربوط به ساعات کاری کارکنان، مانند داده‌های از دست دادن حقوق و اضافه‌کاری نیز باید بین سیستم‌ها همگام‌سازی شوند تا از خطاهای حقوق و دستمزد جلوگیری شود.

گزارش‌گیری

یکی از ویژگی‌های دستگاه حضور و غیاب افراد، قابلیت گزارش‌دهی است تا شما تصور روشنی از آنچه در سازمانتان می‌گذرد، داشته باشید. برای حضور، سیستم شما باید بتواند لیستی از کارمندانی را که در آن روز حضور، غیبت و تاخیر دارند را نمایش دهد. گزارش‌گیری از میزان مرخصی، ساعات ورود و خروج و سایر اطلاعات مرتبط از دیگر امکاناتی است که این دستگاه به شما ارائه می‌دهد.

یک نظر

نظر خود را بنویسید